Mořský kolagen

 

Proč právě mořský kolagen ....

 

Všichni víme, že kolagen je významná bílkovina lidského organismu, která je základním stavebním kamenem našich pojivových tkání. Kolagen se přirozeně vyskytuje v kloubech, ve vazivových tkáních, chrupavkách, v pokožce, v kostech a také v zubech. Po 45. roce života, se ale v těle již téměř nevytváří. Tento nedostatek poznáte například zhoršenou kvalitou vlasů, nehtů, suchou pokožkou, pigmentovými skvrnami nebo bolestmi pohybového aparátu.

 

Je známo více jak 25 typů kolagenů, které mají v našem těle odlišné funkce. Nejdůležitější je typ I a II, pro náš pohybový aparát. Typ I tvoří 90% kolagenu v těle a najdeme jej v pokožce, šlachách, kostech a zubech. Typ II najdeme v chrupavkách.

 

V současné době je mnoho způsobů, jak do našeho těla dopravit kolagen, např. pomocí přípravků s kolagenem nebo potravinových doplňků. Běžně se nejčastěji setkáváme s živočišným kolagenem, což je kolagen na bázi hovězích nebo prasečích bílkovin a také s mořským kolagenem.

 

A který je pro naše tělo nejvhodnější?

Mořský kolagen

 

Je nejlépe vstřebatelný lidským organismem. Získává se ze studeno vodních ryb, nejčastěji z lososa nebo jemu podobných ryb.

 


Kromě toho je čistý mořský kolagen zdrojem mnoha aminokyselin, a to například hydroxyprolinu, alaninu, glycinu a argininu. Právě první, hydroxyprolin, představuje nejdůležitější složku pro produkci kolagenu v buňkách. Alanin dodává energii do svalových tkání, mozku a centrálního nervového systému a působí velmi pozitivně na imunitní systém. Glycin pomáhá při procesu tvorby buněk a Argin stimuluje imunitní systém.

 

Pokud vás napadne otázka, zda nedochází k týrání ryb, díky získání kolagenu, mohu vás ujistit, že ne. Při zpracování ryb totiž vzniká obrovské množství nespotřebovaného materiálu, včetně kůží, kostí či šupin, z nichž je možnost získat kolagen. Ten je snadno získatelný v poměrně velkém množství.

 

 

V Pevonia výrobcích najdete mořských kolagen v celé řadě Power Repair a v novém séru kyseliny hyaluronové.

 

 

Mějte se krásně, Vaše Pavlína 

 

thalion-vague-326