Péče o pleť v zimě

Pokožka v zimě

Během zimy je pokožka vystavována jak chladnému počasí venku, tak i suchému vzduchu v prostorách vytápěných ústředním topením. Je tak daleko citlivější a snadněji se podráždí. Udržet si zdravou, hydratovanou a vyživenou pleť pomůže používání kvalitních kosmetických produktů na domácí péči, tak i salónní péče.

 

Péče o obličej v zimě

Jakmile klesnou teploty pod osm stupňů, mazové žlázy v pokožce sníží produkci lipidů na minimum. Proto je v zimě vhodné ošetřovat pleť výživnými a ochrannými krémy. Chrání kůži před chladem a lépe udržují vlhkost pokožky. Hutný krém budete potřebovat zejména v extrémních klimatických podmínkách: na horách, ve vysokých mrazech, při dlouhodobém pobytu venku nebo při ostrém větru. Za běžných podmínek, kdy je pleť vystavena působení mrazu velmi krátkou dobu, jako například během cesty do práce a z práce, můžete používat krémy, které nejlépe vyhovují typu pleti.

Rozhodně zapomeňte na nesmyslná tvrzení, že v zimě by se neměly používat hydratační krémy, protože obsahují vodu, která v chladnějším počasí na kůži zmrzne. Moderní a kvalitní přípravky můžete používat skutečně beze strachu. Nezapomínejme, že dehydratovaná kůže se začne vrásnit, ztrácí pružnost. Pokud tento stav trvá déle, projevy nedostatku vody v kůži se samozřejmě prohlubují. Kůže je citlivější a ztrácí schopnost přirozeně reagovat na agresivní životní prostředí. Aby pleť zůstala vláčná a jemná, potřebuje dostatečnou hydrataci.

Dvakrát i třikrát týdně je moudré si střídavě dopřát výživnou a hydratační masku. Ta pomůže proti pocitu silně vysušené pleti.