Proti akné ....

V tomto životě není nic náhodné. A rozhodně to není ani akné na naší pleti. Víte, proč někteří lidé mají pupínky na bradě, jiní na čele nebo na jiných místech obličeje? Díky své patnáctileté dceři jsem se touto problematikou začala více zabývat. Vyzkoušely jsem hodně kosmetických značek mimo jiné i ty, které lze koupit v běžných obchodních sítích a v drogériích. A ty, musím konstatovat, byly nejhorší! Pleť po nich byla přesušená a citlivá. Samozřejmě, že stav akné závisí na tom, jakým způsobem se o pleť staráme, jaké kosmetické přípravky používáme nebo zda chodíme spát s make-upem. Tím, ale řešíme jen následky. Příčiny je potřeba hledat uvnitř našeho těla. Proto je důležité rozumět, proč se na daném místě akné vyskytuje. Jak jsem zjistila tato metoda se nazývá Face Maping a níže uvádím všechno co by vás mohlo zajímat.

 

Pupínky na čele ....

obvykle znamenají něco s trávením. Pravděpodobně nejíte správně, hodně cukru a tuků. Pijte více vody a zeleného čaje bohatého na antioxidanty. Tím vyplavíte nečistoty ze svého těla. Dalším důvodem může být i nevhodný šampon a kondicionér.

Pupínky mezi obočím ...

mohou znamenat intoleranci laktózy, některého druhu potravin a nebo příliš alkoholu.

Pupínky na nose ….

toto místo má co do činění se stresem. Dočetla jsem se, že lidé, kteří jsou více unavení mají více akné. Doporučení na stres nemám, ale myslím, že plnohodnotný osmihodinový spánek, může být dobrým začátkem.

Pupínky na levé tváři .....

jsou za a) jedno z nejčastějších míst, kde je máme, za b) velmi obtížné je zakrýt. Pupínky na levé a pravé tváři jsou způsobeny zcela odlišnými příčinami. Na levé straně jsou obvykle spojovány s našemi plícemi, některými alergiemi, které máme, s kouřením. Takže pokud kouříte měli byste přestat, vyhýbat se zakouřeným místům a být více na čerstvém vzduchu.

a pravé tváři .......

hormonální nerovnováha, možná porucha s žaludkem, slezinou, plícemi a srdcem. Co nám může pomoci? Každodenní cvičení, potraviny s vysokým obsahem železa a také kyseliny listové. Nejlepším přírodním prostředkem k regulaci hormonů je kořen maca. Jedná se o peruánský kořen, jako je zázvor. Ten si můžete v práškové podobě přidávat do salátů, jogurtu a podobně. Nemá vůbec žádnou chuť. Obecně, ale mohu říci, že problém s akné na tváři je způsobeno telefonováním, dotýkáním se obličeje a roznášením bakterií. Pokud hodně telefonujete, zvažte, zda není vhodné si koupit sadu sluchátek na Bluetooth. Co se mně také osvědčilo, je výměna povlečení na polštáři každé 2-3 dny.

Pupínky na bradě.......

stalo se to většině z nás, ne? Možná máte problém se zácpou? Jezte zdravě, hodně zeleniny a ovoce. Pokud to jde vyhýbejte se cukrům, nasyceným tukům a bílé mouce. Jezte více 3-omega esenciálních mastných kyselin, najdete je ve vlašských ořechách, lněných semínkách a nebo v lososu.

 

Vaše Pavlína