Bentonit

Bentonit (přírodní jíl) je sloučenina organického původu, vzniklá rozkladem vulkanického popela. Má šedo-zelenou barvu. Již staří jihoameričtí indiáni ho nazývali zázračnou aztéckou hlínou. Bentonit se od pradávna využíval v léčitelství jako látka neutralizující jedy a otravy, anebo na léčení kožních nemocí z něho připravovali různé zábaly (zábal proti plísni, na atopický ekzém, psoriázu, lupénku apod....). Aztécké ženy často využívaly bentonit na zkrášlování své pokožky, jejich pokožka tak zůstávala mladistvá a svěží. Z jílu si dělali různé masky na tvář zábaly pro celé tělo i vlasy.

V Evropě se Bentonit začal používat až v 19. století. Kolem roku 1881 kdy byla nalezena ložiska v USA ve Fort Bentonu a od té doby se začal používat název bentonit. Ale jeho nejširší využití začalo až od poloviny 20. století.

Bentonit má široké využití v kosmetice, léčitelství, ale i v potravinářském a chemickém průmyslu.

 

✔️ Prospěšnost pro pokožku

Má hloubkově čistící vlastnosti, které ho korunují na první místo v produktech v boji proti akné.

Reguluje tvorbu kožního mazu a nastavuje rovnováhu pleti a problémovým partiím.

Má antiseptické a protiplísňové účinky, výborně pomáhá eliminovat projevy kožních onemocnění.

Silně zklidňuje a zjemňuje pokožku.

Obnovuje její přirozenou pružnost, PH a přispívá k její regeneraci.

Bentonitový zábal je velmi příjemný a účinný, dochází k uvolnění nečistot, toxinů, bakterií z kůže, toxických nebo škodlivých látek, ke zlepšení kloubů.

 

S čím ještě může pomoci? 

Plísně na nohou, modřiny, monokly, vředy, popáleniny, kůže spálená od slunka, celulitida, opary, řezné rány, opruzení od plenek, bolesti ucha, bodnutí hmyzem, zanícené zarostlé nehty na nohách, plísně nehtů, podráždění kopřivou, odřeniny, vyrážky, pásový opar, výrony, boláky a rány, které se nehojí.

 

✔️ Prospěšnost pro vlasy

Vlasy remineralizuje a dodává lesk, pomáhá v boji proti lupům a mastné vlasy krásně pročistí.

 

✔️ Prospěšnost pro vnitřní orgány

Při vnitřním užití je prospěšný k detoxikaci zažívacího systému, odstranění střevních parazitů, posilnění imunitního systému a k potlačení volných radikálů.

Napomáhá k odstranění těžkých kovů z organizmu a usnadňuje detoxikaci jater.

 

S čím ještě může pomoci? 

Pálení žáhy, alergie, senná rýma, celiakie, zácpa, průjem, úplavice, detoxikace, zbavení těžkých kovů, otrava jídlem, syndrom dráždivého tračníku, menstruační křeče, parazité, Crohnova choroba, rotavirus, bolest žaludku, střevní chřipka, cukrovka, vředy.