Elastin

Elastin je protein, který se nachází v kůži a tkáni těla. Jak už název napovídá, hlavní vlastností elastinu je elasticita. Uvádí tkáně do původního tvaru poté, co se stáhnou či roztáhnou. V těle se elastin vyskytuje ve stěnách cév, plicích, ve střevech a především v kůži. Krevní cévy se průchodem krve roztahují a stahují díky pumpování srdce. Když se zataháte za kůži, vrátí se do původního stavu právě díky elastinu.

Elastin v pleti nefunguje jen sám o sobě. Potřebuje ke svému efektu podpůrný systém, který s elastinem spolutvoří kolagen. Jedná se o dvě bílkoviny, které udržují pleť pevnou a vypnutou. Společně vytváří velmi účinnou směs pro vypnutou pleť a dodávají jí potřebnou výživu. Hladina kolagenu a elastinu se obnovuje během spánku, díky produkci růstového hormonu. Množství elastinu v pleti také snižuje působení UV záření, především její poškození UV zářením. Jedná se o trvalé poškození pokožky, jehož příčinou je vznik vrásek.

 

Proč je Elastin důležitý pro moji pleť?

Elastin (spolu s kolagenem) vytváří strukturu pokožky, která udržuje její elasticitu a pevnost. Jak stárneme,
produkce elastinu se zpomaluje. Tento proces se začíná objevovat po 25 roku věku, kdy se objevují jemné linie, vrásky. Množství elastinu v pleti také snižuje působení UV záření, kouření, nedostatek spánku, špatná hydratace
nedostatek vitamínu C a dědičnost.

Používáním přípravků, které obsahují molekuly elastinu, pomáhají pleti zůstat pružnou. Stimulací fibroblastové buňky, se zvýší její produkce a tím se produkuje více elastinu. Abychom pomohli elastinu proniknout do dermis a epidermis, je třeba je smíchat s přírodními látkami. Vitamín A a Squalane jsou pro to ideální.

 

Původ 

V Pevonia výrobcích najdete elastin mořského původu.