Esenciální olej z francouzské růže

Tento olej je jednou z nejdražších používaných esencí. Pro produkci se pěstují miliony růží, k získání 28 g esence je zapotřebí 57 kilo okvětních lístků.

V římské mytologii byla růže zasvěcena Venuši, bohyni lásky, krásy a ženskosti.

Květy růže se destilují velmi rychle po sběru, aby se nevypařily vonné složky a zároveň, aby byl olej byl co nejkvalitnější. Při destilaci vzniká růžová voda, která se následně používá v kosmetickém průmyslu k ošetření pleti nebo i v cukrářství jako ochucovadlo.

Esenciální olej z růže je mimo jiné neuvěřitelným pomocníkem naší psychiky. Působí proti bolestem hlavy stresového původu. Dále má blahodárný vliv na trávicí systém, Stará se o dobrou kondici jater a pomáhá je obnovovat, odstraňuje z těla toxiny a odpadní látky, čímž zlepšuje stav imunitního systému.

Čistí krev, ta je poté lépe okysličena, čímž se zlepšuje paměť, podporuje činnost endokrinního systému a řeší se problém s vylučováním hormonů.

V kosmetice působí anti-agingově, vhodný pro suchou a namáhanou pleť. Pomáhá eliminovat viditelnost jizev po akné a jiných kožních problémů. Působí antioxidačně, ničí volné radikály, podporuje růst nových kožních buněk a omlazuje pleť. Má mírně antibiotický charakter, tím pomáhá citlivé pleti, která trpí záněty. Z tohoto důvodu ji ideálním pomocníkem, pokud trpíte rosaceou.

Reguluje také strie a chirurgické jizvy.

 

Pevonia výrobky, které obsahuji esenciální olej z francouzské růže:
RS2 Cream
RS2 Concentrate
RS2 Lotion
RS2 Cleanser

 

Kosmetické ošetření:
RS2 sádrová maska