Mořská řasa

Mořské řasy jsou běžný název pro mnoho druhů mořských rostlin a řas, které rostou v oceánu, stejně jako v řekách a jezerech. Jsou jednou z nejstarších forem života na planetě a mohou zahrnovat členy zelených, červených nebo hnědých řas.

Obzvlášť zelené mořské řasy jsou velmi dobrým zdrojem chlorofylu, jódu, vápníku, železa, křemíku, mědi, zinku, molybdenu, fluoridu, manganu, bóru, niklu, kobaltu a selenu. Uvádí se, že mořských řas může existovat až 7000 druhů.

 

Jak může mořská řasa pomoci pleti?

První veliký boom používání mořských řas v lázeňství a kosmetice, se odehrál v pozdním 19. století.

Mořské řasy obsahují množství minerálních, stopových prvků a vitamínů. Obsah minerálů je v mořských řasách opravdu vysoký; tvoří až 80% sušiny. Mají schopnost změkčovat kůži, hojit její poškození, významně se podílí na stimulaci růstu nových kožních buněk. Díky antioxidačním schopnostem chrání pleť před volnými radikály, které jsou hlavními viníky předčasného stárnutí a eliminují zánětlivá ložiska kůže. Přidávají se do anti-agingových sér a oční péče. Rozjasňují pokožku, stabilizují její barvu a mírní otoky očí. Podporují krevní cirkulaci a obnovu kožních buněk.

 

Pevonia výrobky, které obsahují mořskou řasu:

Seaweed exfolating soap

Timeless repair cream

Timeless repair serum

Timeless eye contour

Pevonia ošetření s obsahem mořských řas:

Luminous C & Sea

Plantomer

Myoxi-Caviar