Spirullina

Každý den se myjeme, staráme se o běžnou hygienu. Na vnitřní očistu se však často neprávem zapomíná. Jenom čisté tělo může být nejenom zdravé, ale i krásné. Ne náhodou se říká, že krása začíná uvnitř.
Detoxikace organismu je nedílnou součástí tradičních léčebných systémů. V současnosti, kdy jsme denně vystavováni toxinům, je však potřebná více než kdy dříve. Detoxikaci, zejména v podobě očisty střev či podpory funkce jater a ledvin, doporučují také mnozí výživoví specialisté.
 
Spirullina - obecně
Spirullina je snad nejznámější sladkovodní řasa o které lidstvo ví už řadu století. Již staří Mayové a Aztékové doplňovali svou stravu mikrořasami. Spirullina je však dnes výrazně ceněna i v Číně a Japonsku. Zejména Japonci se díky své zdravé stravě často dožívají vysokého věku.
 
Spirullina - zdraví
Spirullina má příznivý vliv na činnost střev, složení střevní mikroflóry a vylučování škodlivin. Posiluje regenerační schopnosti lidského těla. Protože funguje jako antioxidant, podporuje obnovu buněk, působí proti volným radikálům a omlazuje. Blahodárně působí na imunitní systém.
 
Spirulina - kosmetika
Díky svému složení s obsahem vitamínů, minerálů a dalších účinných látek je spirulina prospěšná pokožce, vlasům i nehtům. Krémy, masky, které obsahují tuto řasu, pozitivně působí na elasticitu pleti, regeneraci buněk a tkání.
 
Spirullina - užití
Spirullina je u nás dostupná buď v tabletách, nebo v podobě sypkého prášku. Tablety se zapíjejí vodou, prášek se ve vodě rozmíchává. Lze ho smíchat i s různými ovocnými šťávami nebo smoothies.