Vitamín C

Až si budete vymačkávat citron do sklenice s vodou, vzpomeňte si, že "céčko" by si dala i vaše pleť. Tento vitamín umí hotové zázraky. Urychluje obnovu buněk, jinými slovy podporuje buněčný metabolismus. To znamená, že pleť je schopna se lépe zotavit a vyrovnat se s viditelnými známkami únavy. Vitamín C také stimuluje syntézu kolagenu, pomáhá pleti udržet si elasticitu a bojovat s poškozením, způsobeným vlivem oxidativního stresu. Pomáhá tedy zlepšit vzhled mdlé či unavené pleti, která bývá často připisována nahromadění odumřelých buněk. Celkově vzato, prostě vynikající recept na zářivou pleť!

 

Co je na céčku tak zázračného?

Vitamin C je silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály. Ty vznikají především vlivem slunečního záření, ale svůj podíl na věci má i znečištěné ovzduší, kouření nebo konzumace nezdravé stravy. A právě volné radikály hrají obrovskou roli v předčasném stárnutí pleti.

Samotný vitamín je velmi nestabilní a rychle se odbourává, vadí mu vzduch i světlo, kvůli čemuž nemůže bez technologické pomoci působit na pleť. V Pevonia výrobcích je vitamín C řešen pomocí Oxyzomů, které obsahují stabilizovaný vitamín C v multi-lamelové struktuře. Liposomové membrány jsou vyrobeny ze sojového lecitinu a jsou navázány na vitamín E pro extra stabilitu a optimální přínos.

Mají kyselé pH a mechanismus postupného uvolňování. Klinickým testováním bylo prokázáno, že tento způsob postupného dávkování dodá vitamin C rychle do pleti a tím se snižuje výskyt vrásek, pleť je celkově omlazená.

 

Vitamín C v Pevonia výrobcích: C complete with Oxyzomes, Pleťový krém s retinolem, Lumablanc, Stem Cells Phyto-Elite® Intensive Cream

Vitamín C v Pevonia ošetřeních: Luminous "C" and "Sea"® Mask , Myoxy-Caviar® Mask.

 

A jedna rada nakonec: Pokud si vyberete sérum, nechte ho po nanesení pár minut vstřebat, než na něj aplikujete krém.